Jak má vypadat padnoucí podprsenka

Po článku o tom, jak se správně změřit, přichází na řadu pár poznámek, jak poznat správně padnoucí podprsenku.

Když člověk koukne kolem sebe, tak se velmi často setká se špatně sednoucí podprsenkou. Některé znaky jsou vidět na první pohled, dokonce i přes oblečení, jiné lze poznat až při svlečení.

Jedním z nejčastějších problémů bývá příliš volný obvod. Ten se obvykle pozná podle toho, že vyjíždí po zádech nahoru a tvoří na nich oblouk, často až přes lopatky či dokonce téměř za krkem. Na následujících obrázcích je vidět, jak to má a nemá vypadat. Na obrázku vpravo je správně zvolený obvod, zato na tom levém je obvod příliš volný.
Dalším obvyklým znakem nepadnoucí podprsenky jsou příliš malé košíčky, které prsa půlí a pod tričkem to pak vypadá, že má dotyčná 4 prsa (v angličtině se tomu říká quadboob). Tento jev opět dokládám obrázkem. Na tom levém je zase ukázáno, jak to nemá vypadat - košíčky jsou evidentně příliš malé. Prsa přetékají jednak vrchem ale i po stranách. S tím souvisí to, že by kostice podprsenky nikdy neměly ležet na prsní tkáni, což na obrázku nalevo leží, když prsa vytékají po stranách a nejsou celá uložena v košíčcích. Pravý obrázek ukazuje, jak je to správně. Při pohledu z boku by linie přechodu mezi látkou košíčku a tělem měla být plynulá a kostice by měla lemovat prso a směřovat do podpaží.
Následující trojice obrázků ukazuje na více problémů současně. Na levém je vidět, že kostice nedoléhají na hrudní kost. Při vhodně zvolené velikosti by se nám nemělo podařit odtáhnout podprsenku ve středu od těla. Napravit se to většinou dá zvolením většího košíčku. Na prostředním obrázku můžeme vidět, že při vzpažení prsa skoro utečou spodem podprsenky ven (bohužel se často stává, že utečou doopravdy). Řešením je jednak pevnější obvod a často i větší košíčky. Jak to má všechno správně vypadat vidíme na pravém obrázku.
Posledním problémem, na který bych ráda upozornila, jsou příliš utažená ramínka. Mnoho dam řeší volný obvod tím, že stále přitahují ramínka, aby jim prsa neskončila na břiše. To je ale špatně. Většinu váhy prsou by měl nést obvod, nikoliv ramínka. Jak je to správně a jak špatně je opět vidět na následujících obrázcích. Vlevo příliš utažená a zaříznutá ramínka. Vpravo ramínka těsná, ale ne zaříznutá.
To by z těch základních a nejobvyklejších problémů bylo vše. Pokud máte pocit, že jsem na nějaký zásadní zapomněla, napište mi a já ho doplním :-)

Všechny obrázky jsou z blogu značky Panache.

Jestliže se vám blog líbí a nechcete přijít o žádný budoucí článek či recenzi, staňte se fanouškem na Facebooku.

0 komentářů:

Okomentovat